Дома Фудбал Лига на шампиони „Експлозија“ на Сан Сиро, Милан води против Атлетико🎥

„Експлозија“ на Сан Сиро, Милан води против Атлетико🎥

Милан после седум години се врати во Лигата на шампиони и во првиот меч на Сан Сиро го пречекува Атлетико Мадрид.

„Росонерите“ фуриозно го започнаа мечот и од самиот старт доминираат против „јорганџиите“.

Во 19-та минута Леао постигна гол за водство и за „експлозија“ од емоции на Сан Сиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Наполи против северот на Италија: Ние Наполитанците, сме сите Африканци!

После расистичките испади на навивачите на Фиорентина неодамна кои го навредуваат Калид Ку…