Дома Фудбал Една година е во Барселона, а веќе доби мурал од навивачите 📸

Една година е во Барселона, а веќе доби мурал од навивачите 📸

Роналд Куман оваа сезона не ги воодушеви премногу навивачите на Барселона и многумина се надеваат дека Холанѓанецот нема да биде во клубот наредната сезона.

Холанѓанецот пред почетокот на сезоната беше избран за нов играч на Барселоан и одлучи да направи неколку промени кога во прашање е играчкиот кадар.

Најголемо изненадување беше што го отпиша Луис Суарез и тоа дефинитивно беше една од неговите најголеми грешки на клупата на Барселона.

Но, имаше Куман и добри потези. Сигурно негово најголемо откритие беше Педри кој во клубот присатигна од Лас Палмас.

Овој 18 годишен играч за врска одигра брилијантна сезона поради што се најде на списокот на Луис Енрике за претстојното Европско првенство, а за многумина до пред една година беше целосен анонимус.
Каков впечаток оставил на навивачите покажува и тоа што веќе доби мурал на улиците во овој град.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…