Дома Видео Еден од најдобрите играчи на Барселона се расплака по елиминацијата 🎥

Еден од најдобрите играчи на Барселона се расплака по елиминацијата 🎥

ПСЖ направи неверојатен пресврт и победи против Барселона во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите со вкупни 6:4 (4:1 во реваншот).

Парижаните не се предаваа ниту кога губеа со 1:0, резултат со кој во вкупниот резултат заостануваа за два гола. Клучен момент веројатно беше црвениот картон на Роналд Араухо, кога Чави принудно од игра го повлече одличниот Ламин Јамал и на негово место влезе Иниго Мартинез.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


До 34. минута Јамал ​​беше еден од најдобрите играчи на теренот и асистираше при водечкиот гол на Рафиња.

Шпанскиот интернационалец, кој покажа неверојатен талент оваа сезона по натпреварот не можеше да се воздржи, а неговите солзи сигурно го погодуваат секој навивач на каталонците.

@tntsports Lamine Yamal was devastated at full-time after Barcelona crashed out of the Champions League 💔 #barcelona #championsleague #ucl #yamal #football #soccer ♬ original sound – TNT Sports
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…