Дома Фудбал Германија Еден од најголемите таленти во светот потпиша со Борусија Дортмунд!

Еден од најголемите таленти во светот потпиша со Борусија Дортмунд!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јусуфа Мукоко, еден од најголемите таленти во овој момент и член на Борусија Дортмунд денес стави потпис на нов договор.

Долго време се поврзуваше со разни европски клубови, но Мукоко на крајот донесе одлука да го продолжи договорот, иако претходно неколку пати одбиваше.

18-годишниот фудбалер истакна дека е свесен за интересот од големите клубови, но со неговото срце одлучил да остане во Борусија.

„Навистина сум почестен што имаше интерес од други клубови, но оваа одлука ја донесов со срце. Фановите тука секогаш ми даваа голема поддршка и сакам да им вратам за довербата“, изјави Мукоко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…