Дома Офсајд Еден од газдите на Рома во врска со Дилета?

Еден од газдите на Рома во врска со Дилета?

Италијанската убавица и славна сортска новинарка на ДАЗН Дилета Леота се поврзува со потпретседателот на Рома, Рајан Фриедкин.

Дилета не така одамна се поврзуваше со Ибрахимовиќ, но изгледа дека тоа беа само гласини. Набрзо потоа влезе во љубовна врска со турскиот актер Чан Јаман, меѓутоа нивната врска заврши. Пред турскиот актер Дилета беше во врска со италијанскиот боксер Даниеле Скардино.

Сега италијанските медиуми пишуваат дека Дилета има нов партнер. Наводно таа неколку пати се видела со Рајан Фриедкин. Рајан Фриедкин е син на сопствникот на Рома, милијардерот Дан Фриедкин кој за нешто помалку од 600 милиони евра го купи клубот минатата година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ѕвездата на Тотенхем во врска со 20 годишната ќерка на Гвардиола 📸

Таблоидот „Сан“ освен тоа што ги следи случувањата на фудбалските терени многу често се за…