Дома Фудбал Англија Еден меч суспензија и парична казна за Мурињо

Еден меч суспензија и парична казна за Мурињо


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, поради недолично однесување, од страна на Фудбалската асоцијација е суспендиран на еден натпревар и парично е казнет со 50.000 фунти.

Фудбалската асоцијација на Англија соопшти дека Португалецот е казнет поради навредите кои ги упати кон судијата Марк Клатенбург за време на мечот Манчестер Јунајтед-Барнли.

Поради суспензијата Мурињо нема да може да го предводи тимот против Свонси во рамките на 11 коло во Премиерлигата.

Паричната казна на Мурињо му е изречена бидејќи го коментираше судењето по натпреварот против Ливерпул одигран на 17 октомври.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Детали од договорот: Зошто Меси го избра Интер Мајами пред Ал Хилал?

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Tр…