Дома Македонски спорт Мак фудбал Еве ја ситуацијата на Гачевски и Жуниор за која Шкендија се жали (ВИДЕО)

Еве ја ситуацијата на Гачевски и Жуниор за која Шкендија се жали (ВИДЕО)

Тимот на Шкендија денес објави официјално соопштение во кое се жали на арбитражата на судиите.

Во една од петте точки Шкендија тврди дека Гачевски имал намера и требало да добие црвен картон поради контактот со Жуниор.

„Во 35. минута Шкендија изедначи, а потоа Гачевски без топка го удри Жуниор и тоа се случи пред очите на судијата. Но и покрај тоа немаше никаква реакција од негова страна, не покажа ниту жолт, иако тој потег беше и за црвен картон“, стои во жалбата на Шкендија.

Има ли основа за такво нешто?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

По поразот од Струга Шкупи го отпушти Бајрами

По поразот од Струга Трим Лум (0:2) екипата на Шкупи го отпушти тренерот Мухамер Бајрами. …