Дома Останати Кошарка НБА Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Никола Јокиќ беше избран за МВП во регуларниот дел од НБА лигата, но не успеа и да ја одбрани титулата во најсилната кошаркарска лига бидејќи во конференциското полуфинале беа поразени од Минесота.

Не чекаше долго Јокиќ по елиминацијата да се препушти на уште една своја голема страст, а тоа е трките со коњи.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Јокиќ беше снимен како ужива во слободното време со своите коњи во Шведска каде што имаше успех и прослави една победа во трките.

Истовремено во овој период во Србија се чека одлуката на Јокиќ дали ќе се одлучи да игра за Србија на Олимписките игри во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …