Дома Фудбал Репрезентации Еве што објави фудбалерот на Јувентус откако не беше повикан за Европското првенство 📸

Еве што објави фудбалерот на Јувентус откако не беше повикан за Европското првенство 📸

Фудбалерот на Јувентус, Мануел Локатели не се на најде на списокот фудбалери на Лучијано Спалети за Европското првенство во Германија.

Првотимецот на „старата дама“ е разочаран по таквата одлука на Спалети, а тоа го покажа и со неговата објава на социјалните мрежи.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Локатели на својот Инстаграм профил објави стори со црна позадина без текст.

Сезонава играчот за врска собра 40 настапи за Јувентус, постигна еден гол и подели шест асистенции, собра вкупно 3342 минути. За репрезентацијата на Италија има 28 настапи и три гола.

Локатели беше дел од репрезентацијата на Италија на Европското првенство во 2021 година каде што оваа репрезентација стигна до трофејот. Покрај Јувентус, во кариерата играше уште за Милан и Сасуоло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …