Дома Македонски спорт Мак ракомет Еве каде може да го гледат важниот натпревар на Македонија за пласман на Европското првенство

Еве каде може да го гледат важниот натпревар на Македонија за пласман на Европското првенство

Maкедонската женска ракометна репрезентација денеска од 15:00 часот во Баку ќе го игра натпреварот од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Ако Македонија ја оправда фаворитската улога и го победи Азербејџан кого во Скопје го совладавме со 40:17 ќе бидеме на чекор од пласман на ЕП.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пласманот на ЕП би го потврдиле ако Шпанија ја совлада Литванија против која е голем фаворит тој натпревар се игра денес од 18:00 часот.

Натпреварот помеѓу Македонија и Азербејџан ќе може да го гледате на Арена 5.

Во последното коло од квалификациите Македонија ќе игра на домашен терен со Литванија на 7. ми април од 18:00 часот. Влезот за тој дуел е слободен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ФФМ и федерациите од регионот искажаа поддршка за Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различн…