Дома Фудбал Италија „Доста ни е од тоа да бидеме втори – сакаме нешто да освоиме“

„Доста ни е од тоа да бидеме втори – сакаме нешто да освоиме“

0

Наполи оваа сезона ќе се обиде да ја прекине доминацијата на Јувентус, а играчот на овој тим Фаузи Гулам истакна дека Наполитанците се уморни од тоа да бидат втори.

Во последните четири сезони, Наполи завршуваше зад Јувентус и Гулам сака тоа да се промени.

„Многу нас не критикуваа, но ние на наш начин сме соединети повеќе од кога била. Сите сакаат да го победат Наполи мораме да бидеме горди на тоа што го претставуваме овој град. Навивачите мораат да имаат малку трпение. Ова е одлична лига“

Ние сакаме да освоиме нешто, неколку години сме на второ место и не сме среќни поради тоа. Сакаме и добро да се претставиме во ЛШ“, изјави Гулам.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Мак…