Дома Македонски спорт Македонците Начевски и Николов ќе судат финалето во Токио!

Македонците Начевски и Николов ќе судат финалето во Токио!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Најдобриот македонски судиски пар Славе Николов и Ѓорѓи Начевски добија огромна чест – ќе го судат финалето на олимписките игри помеѓу Данска и Франција.

Веќе долго време Николов и Начевски во групата на елитни судии кои ја добиваат довербата од ЕХФ на најавжните натпревари, а ова финале е само уште една потврда за нивната одлична работа.

Ќе потсетиме дека тие го судеа и финалето на последното Европско првенство во јануари на кое Шпанија ја победи Хрватска.

Финалето е закажано за утре во 14:00 часот и ќе се игра во „Јојоги Насионал Гимназиум“ во Токио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…