Дома Македонски спорт Мак фудбал Додев донесе победа за Брегалница, продолжи црната серија за „пандевци“

Додев донесе победа за Брегалница, продолжи црната серија за „пандевци“


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Во натпреварот од 12. коло во македонската Прва Лига Брегалница славеше против Академија Пандев со 1:0.

За Брегалница ова беше прва победа после подолг период, а победата беше обезбедена со голот на Дарко Додев. Одлучувачкиот момент се случи во 62. минута кога Додев ја погоди мрежата после одличната асистенција на Ѓорѓиев.

Ако Брегалница победи после подолго време, Академија Пандев продолжи со лошата серија и веќе шест натпревари не знае за победа. Преостанатите натпревари од ова 12. коло се игра играат утре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…