Дома Фото Добро познато лице се појави на тренингот на Атлетико Мадрид

Добро познато лице се појави на тренингот на Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид во продолжение на сезоната ќе биде посилен за едно добро познато име.

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, вчера се врати на тренинзите со првиот тим на Јорганџиите, по паузата од скоро два месеци поради повреда на грбот.

Според шпанските медиуми, поранешниот напаѓач на Челси се очекува да биде целосно подготвен следната недела кога ќе се врати целосно во процесот на тренинзи.

Тој последниот натпревар за тимот од Мадрид го одигра во ноември, а потоа заврши во операциона сала. Последниот погодок го постигна против Валенсија на 19. октомври.

Освен него, на тренинг се врати и капитенот на екипата Коке, кој исто така се опоравува од повреда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Знаете ли кој е единствениот тим без пораз во 2020 година?

Не е никој од Барселона, Ливерпул, Јувентус, Реал, ПСЖ, Баерн… Единствен непоразен т…