Дома Фудбал Италија Добри вести за Милан: Ибра, Жиру и Кјаер се враќаат наскоро

Добри вести за Милан: Ибра, Жиру и Кјаер се враќаат наскоро

Милан има проблеми со повредени фудбалери и на мечот со Јувентус не можеше да смета на седум првотимци.

Притоа, во почетните минути на мечот со Јувентус се повреди и Симон Кјаер, па денес му беа направени детални лекарски прегледи.

Според информациите од италијанските медиуми поврдата на Кјаер не е сериозна и дефанзивецот ќе се врати во наредните денови.

Добрата вест е дека Жиру и Ибрахимовиќ денес ги обновиле тренинзите и се очекува да се вратат оваа недела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …