Дома Фудбал Англија Добри вести за Лампард: Канте и Маунт се враќаат за Ливерпул

Добри вести за Лампард: Канте и Маунт се враќаат за Ливерпул

Тренерот на Челзи, Френк Лампард истакна дека двајца многу важни фудбалери најверојатно ќе се вратат во тимот за дербито против Ливерпул во недела.

Мејсон Маунт, кој се здоби со повреда на глуждот на мечот со Валенсија ќе биде спремен за недела, а Нголо Канте исто така ги обновил тренинзите и веројатн ќе биде на располагање за дербито.

„Има големи шанси Маунт да игра. После мечот со Валенсија работите изгледаа многу лошо, сега е подобро, ќе видиме како ќе се чувствува пред мечот. Тој ќе направи се што е во негова моќ за да игра“, истакна Лампард.

„Што се однесува до Канте сите знаеме колку важен играч е тој за нас. Меѓутоа, прашање е колку е спремен за игра. Беше надвор долго време, а одлична вест е што повторно тренира со тимот“, додаде Лампард.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бонучи за најтешката одлука во неговата кариера: Во Милан сфатив дека Јувентус е мое семејство

Леонардо Бонучи пред 10 години првпат стигна во Јувентус, а во 2017 година го направи најш…