Дома Фудбал Англија Директорот на Јунајтед поднесе оставка, заминува и Ањели

Директорот на Јунајтед поднесе оставка, заминува и Ањели

Распадот на Суперлигата ќе предизвика голем потес во европските клубови кои беа основачи на овој проект.

После силниот пристисок од УЕФА, фановите и целата фудбалска јавност англиските клубови спремија документи за повлекување од Суперлигата.

После таквата одлука се случи силен потрес во Манчестер Јунајтед, каде генералниот директор Ед Вудворд си поднесе оставка. Тој беше еден од главните луѓе во целиот проект, па наводно после оставката избегал на тајна локација.

Италијанските медиуми најавуваат дека и претседателот на Јувентус, Андреа Ањели најавил повлекување од претседателската функција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…