Дома Топ вести Директорот на Дортмунд: Приказните за Халанд се глупости

Директорот на Дортмунд: Приказните за Халанд се глупости

Генералниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке ги коментираше шпекулациите за евентуален трансфер на Ерлинг Халанд.

Халанд цело лето беше во центарот на вниманието поради интересот на европските гиганти, а медиумите не престануваат да пишуваат дека следното лето ќе ја напушти Борусија Дортмунд.

„Сите овие гласини дека треба да го продадеме Ерлинг се чиста глупост. Постојано слушам такви приказни, читам разни шпекулации, а единствената вистина е дека самиот Ерлинг ќе одлучи. Ниту сум оптимист, ниту пак сум песимист“, изјави Вацке.

„Фактот што го продадовме Санчо беше од друга причина, а тоа е дека не беше конкурентен во англиската репрезентација и сакаше да се врати во Англија за да има повеќе внимание“, додаде директорот на „милионерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ристовски: Изгледаше лошо, се надевам Адеми брзо ќе закрпне сите знаеме колку е важен

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив…