Дома Офсајд Дилета Леота порача: Се враќам на старата љубов

Дилета Леота порача: Се враќам на старата љубов

Дилета Леота се враќа на старата љубов и тоа згодната новинарка од Италија сама го објави на социјалните мрежи.

Не, не се работи за Даниеле Скардини, боксерот со кој Леота беше во врска. Нејзината голема љубов е секако работата која ја работи, а посебно место во нејзиното срце има Раи телевизија од каде се и лансираше помеѓу популарните.

Атрактивната водителка на Дазн ќе гостува на Раи 1 во емисија со неколку гости.

Нејзиното враќање во Раи 1 ги воодушеви сите гледачи и не е тешко да се погоди зошто оваа девојка е толку популарна на Апенините, но и ширум светот.

Доволно е да се видат само неколку фотографии…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Инсиње не можеше да престане да плаче после поразот од Јувентус

Наполи синоќа беше поразен од Јувентус со 2:0 во Суперкупот на Италија. Па така, овој тим …