Дома Фудбал Англија Де Јонг одбива трансфер во Манчестер Јунајтед

Де Јонг одбива трансфер во Манчестер Јунајтед

Плејмејкерот на Барселона, Фребки де Јонг не сака да го напушти каталонскиот клуб за да се пресели во Манчестер Јунајтед.

Според „Кадена Сер“ Каталонците се принудени да го продадат Де Јонг поради лошата финансиска состојба и се во напредни преговори со Манчестер Јунајтед.

Двата клуба се блиску до договор за трансфер од 80 милиони евра, но Холанѓанецот не сака да се пресели на „Олд Трафорд“.

Де Јонг се уште не дал согласност за трансферот бидејќи Јунајтед не игра во лигата на шампиони, а се сомнева дека ќе можи да се бори за трофеи оваа сезона.

Актуелниот договор на Де Јонг со Барселона истекува во јуни 2026 година, а Барселона го притиска за трансфер за да може да ги финансира другите трансфери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барсел…