Дома Топ вести Де Лихт побара трансфер од Јувентус

Де Лихт побара трансфер од Јувентус

Матијас де Лихт побарал од раководството на Јувентус да го напушти кубот ова лето, пренесуваат италијанските медиуми.

Вчера адвокатката која го претставува играчот, Рафаела Пимента имаше средба со раководството за да разговараат за евентуален нов договор, но Де Лихт ја кажал својата желба да ја промени средината.

Во договорот на Де Лихт има откупна клаузула од 125 милиони евра, но Јувентус е спремен да го пушти дефанзивецот доколку пристигне понуда од 80 милиони евра.

Најсилен интерес за него покажуваат Манчестер Јунајтед и Челзи, кои ќе се борат за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Наполи го претстави играчот кој пред еден месец ни даде гол во Скопје

Репрезентативецот на Македонија, Елиф Елмас денес и официјално за нов соиграч го доби Груз…