Дома Видео Дефанзивец постигна спектакуларен гол па уникатно го прослави 🎥

Дефанзивец постигна спектакуларен гол па уникатно го прослави 🎥

Централните дефанзивци не постигнуваат често голови, а уште поретко тоа се спектакуларни голови, но овој викенд таков гол постигна Јан Ван Ден Берг.

На натпреварот помеѓу Бершот и Генк постигна спектакуларен гол со удар од 30-тина метри и голот го прослави на оригинален начин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Агуеро бил лош ученик: Зошто да ме интересира како се распоредени планетите кога никогаш нема да одам таму?

Не е никакво изненадување дека образованието на фудбалерите не им е силна страна. Голем бр…