Дома Фудбал Лига на шампиони Дерби на денот: Мурињо и Роналдо – Кој ќе има кошмар на „својот“ Олд Трафорд?

Дерби на денот: Мурињо и Роналдо – Кој ќе има кошмар на „својот“ Олд Трафорд?

дерби на денот

Оваа недела на програмата е третото коло од најелитното натпреварување во Европа, Лигата на шампиони. Дефинитивно најинтересниот натпревар на ова коло ќе се игра на Олд Трафорд помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус.

Манчестер Јунајтед: „Црвените ѓаволи“ не личат на себе оваа сезона!

Никој не очекуваше дека тимот од Манчестер толку многу ќе се мачи оваа сезона, бидејќи очигледно оваа екипа и кога ќе победи тоа го прави на исклучително тежок начин. Што се однесува до ЛШ, тука не се толку лоши бидејќи после два изиграни натпревари се наоѓаат на второто место, веднаш зад противникот Јувентус.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


ПРОЧИТАЈТЕТЕ ГО ЦЕЛИОТ ТЕКСТ НА СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИОТ САЈТ ЗА КЛАДЕЊЕ – КЛАДЕЊЕ.МК

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…