Дома Видео Денот кога Роберто Карлос ги сруши сите закони на физиката 🎥

Денот кога Роберто Карлос ги сруши сите закони на физиката 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Пред точно 26 години на 3-ти јуни 1997 години Роберто Карлос на натпреварот помеѓу Бразил и Франција го постигна најдобриот гол од слободен удар во историјата на фудбалот.

Слободниот удар беше на одалеченост на 35 метри од голот, а сите останаа во чудо од движењето на топката.

Топката одеше со 135 километри на час и со неверојатно ефе го измами францускиот чувар на мрежата кој немаше шанси да реагира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: Гатузо е нов тренер на Марсеј

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Тоа што се најавуваше…