Дома Фудбал Дембеле се враќа во тимот на Барса, Ракитиќ исфрлен (фото)

Дембеле се враќа во тимот на Барса, Ракитиќ исфрлен (фото)

Еден од најскапите фудбалери во историјата на Барселона, Осман Дембеле е повикан за утрешниот меч против Виљареал во Ла Лига.

Дембеле се рехабилитираше од повредата, веќе два дена тренира со остатокот од тимот, па доби зелено светло од лекарскиот тим за настап.

Французинот се здоби со повреда на бутниот мускул уште во првото коло од Примера против Атлетик Билбао.

Валверде пак ги исфрли од тимот Иван Ракитиќ и Карлес Перез, кои играа на мечот против Гранада и се покажаа во лошо светло. Поради повреда не се повикани уште Самуел Умтити и Жорди Алба.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…