Дома Фудбал Италија Деби од соништата: Мајсторски гол на Кулушевски🎥

Деби од соништата: Мајсторски гол на Кулушевски🎥

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски блесна уште на самиот старт на сезоната и постигна гол после 13 минути игра.

Играчот со македонско потекло за 35 милиони евра се пресели во редовите на „старата дама“ и денес дебитираше во стартниот состав против Сампдорија.

Дека ќе биде големо засилување Кулушевски покажа после само 13 минути игра кога постигна мајсторски гол од работ на шеснаесетникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…