Дома Фудбал Лига на шампиони Дебакл: Вакво нешто на Шпанците им се случува за првпат во историјата на ЛШ

Дебакл: Вакво нешто на Шпанците им се случува за првпат во историјата на ЛШ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанските тимови во минатите години доминираа во европскиот фудбал, освоија осум европски титули во последните 14 сезони, а сега за првпат во историјата ќе имаат само еден клуб во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Актуелниот европски шампион, Реал Мадрид ќе биде единствениот претставник на Шпанците откако на едно коло пред завршувањето на групната фаза испаднаа Севиља, Барселона и Атлетико Мадрид.

Вакво нешто на Шпанците им се случува првпат од сезоната 2003/2004 од кога е воведена осминафиналната рунда во елитното европско натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Почина таткото на Маркос Алонсо

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Почина поранешниот ф…