Дома Видео Да се обиде уште милион пати нема му успее: Србин ја рогна топката преку цел терен и даде кош! 🎥

Да се обиде уште милион пати нема му успее: Србин ја рогна топката преку цел терен и даде кош! 🎥

Српскиот кошаркар Немања Недовиќ го постигна можеби најлудиот кош на сите времиња.

Недовиќ на еден од тренинзите на Панатинаикос пред пресметката со Ларис од забава ја рогна топката преку целиот терен најсилно што можеше, а таа заврши во – кошот!

Ваквата ситуација предизвика еуфорија и кај неговите соиграчи кои почнаа да се држат за глава неверувајќи што му успеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Maнгупскиот сервис од под нога со кој Калин Ивановски го заврши мечот со Пачеко 🎥

Македонскиот тенисер Калин Ивановски денес експресно го победи Мексиканецот Пачеко Мендез …