Дома Фудбал Англија Дајер наградата за играч на мечот ја остави во тоалет, Мурињо објасни зошто тргнал по него

Дајер наградата за играч на мечот ја остави во тоалет, Мурињо објасни зошто тргнал по него

Интересна сцена се случи вчера во натпреварот од Лига Купот помеѓу Тотенхем и Челзи.

Фудбалерот на Спарси, Ерик Дајер на сред натпревар истрча до тоалет. Тотенхем повеќе немаше измени, па „петлите“ останаа со играч помалку на теренот. Мурињо кога го забележа Дајер веднаш тргна по него.

„Морав да отидам. Веројатно тоа е нормално кога си целосно дехидриран. Знаев дека мора да оди во тоалет, но сакав да му направам притисок побрзо да се врати“, изјави Мурињо.

Ерик Дајер на крајот се пошегува и наградата за играч на натпреварот ја остави во тоалетот.

View this post on Instagram

The real M.O.M

A post shared by Eric Dier (@ericdier15) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…