Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Дани Алвеш вечерва ќе испише историја со Бразил

Дани Алвеш вечерва ќе испише историја со Бразил


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ветеранот Дани Алвеш вечерва се очекува да стане најстариот капитен во историјата на Бразил на едно Светско првенство.

Алвес ја доби честа од Тите да ја носи капитенската лента на натпреварот против Камерун. „Кариоките“ веќе обезбедија пласман во нокаут фазата, а се борат за првото место во групата.

„За мене е многу голема работа што го носам бразилскиот дрес и горд сум на сите успеси. Со бразилската репрезентација сум со години и среќен сум што можам да го завршам овој циклус со настап на Светско првенство. Во овие 16 години го давав мојот максимум, а секогаш сум мислел дека животот ги наградува тие кои го прават тоа што го сакаат“, изјави Алвеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…