Дома Фудбал Дали таткото на Халанд случајно откри зошто неговиот син не потпиша за Јунајтед?

Дали таткото на Халанд случајно откри зошто неговиот син не потпиша за Јунајтед?

Mладиот норвешки фудбалер Ерлинг Халанд во зимскиот преоден рок премина во Борусија Дортмунд и тоа е клубот кој навистина сакал да го доведе, односно каде што го сакале и тренерот и управата тврди таткото на фудбалер, Алф Инге.

Борусија победи во трката и во јануари потпиша со Халанд кој со „милионерите“ потпиша договор на четири ипол години.

Покрај Борусија и Манчестер Јунајтед беше блиску до ангажман на Халанд, сепак на крајот тимот на Солскјер извиси.

„Никогаш не можете да знаете како ќе изгледало ако сте постапеле поинаку. Можеби би било исто вака. Тој одговор нема никогаш да го добиеме. Но, ние сме задоволни од изборот кој го направи“, изјави Инге, а потоа можеби и ја откри причината зошто не завршил на „Олд Трафорд“.

„Секогаш треба да отидете во клубот каде што сите ќе ве сакаат, не само тренерот, туку и управата. Тоа е најважната работа“, посочи таткото на младиот фудбалер.

Халанд во дресот на Борусија на 11 натпревари за Борусија постигна 12 голови и запиша две асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Клуб од ПЛ му нуди на Реал 35 милиони за Лука Јовиќ

Српскиот фудбалер Лука Јовиќ, според многу информации од Шпанија, нема долго да се задржи …