Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Дали Сака играше со рака пред пеналот на Кејн? 🎥

Дали Сака играше со рака пред пеналот на Кејн? 🎥

Репрезентацијата на Англија вчера ја совлада Холандија со 1:2 и така се пласираше во финалето на Европското првенство.

Бурни реакции по натпреварот предизвика пеналот од кој Хари Кејн изедначи во првото полувреме, меѓутоа сега се појави нов контроверзен момент од таа ситуација.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Мнгоумина се запрашуваат и дали пред пеналот имало играње со рака од Букајо Сака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…