Дома Офсајд Дали овој фраер е причината за разделбата на Шакира и Пике?

Дали овој фраер е причината за разделбата на Шакира и Пике?


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Ако може да им се верува на шпанските таблоиди, Малума (22) е причината поради која Пике ѝ приредувал љубоморни сцени на Шакира, поради кои пејачката и фудбалерот на Барселона на крајот одлучиле да се разделат.

Откако Шакира пред неколку дена го објави спотот за песната „Chantaje” која ја снимила со Малума, се појавија гласини дека токму младиот колумбиски пејач е виновникот за наводната разделба помеѓу популарната пејачка и Жерар Пике, кои шест години живеат во вонбрачна заедница.

A photo posted by MALUMA (@maluma) on

Она што е сигурно, освен фактот дека Шакира и Малума ги поврзува тоа што потекнуваат од иста земја, е и дека младиот пејач веќе е голема ѕвезда и многумина го сметаат за еден од најатрактивните мажи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

На Роналдо и Георгина им е убаво Саудиска Арабија, но децата имале проблеми на училиште

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Веќе неколу месеци Кристијано Рон…