Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Далиќ им одговори на Канаѓаните: Ова е мотив за да ги прегазиме

Далиќ им одговори на Канаѓаните: Ова е мотив за да ги прегазиме

Селекторот на Канада, Џон Хердман после мечот со Белгија малку се занесе и даде скандалозна изјава.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓„Само што им кажав на моите фудбалери дека докажаа дека припаѓаат да бидат дел од Мундијалот. Сега одиме да ги еб*ме Хрватите. Тоа е следната наша мисија “, изјави Хердман.

Не се чекаше долго на одговор од хрватскиот селектор Далиќ, кој изјави дека тоа ќе биде додатна мотивација за неговиот тим.

„Видов што изјави мојот колега, секој има свој начин на комуникација, а тој се изрази како што се изрази. Не знам дали тоа беше убаво, а на нас е да покажеме на теренот дека сме подобри. Ќе ги искористам неговите зборови за дополнително да го мотивирам тимот за да ги прагазиме спортски на теренот“, изјави Далиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…