Дома Луд Спорт Гросо покажа како изгледа ден после повредата📷

Гросо покажа како изгледа ден после повредата📷

Не стивуваат реакциите по нападот на автобусот на фудбалскиот тим Лион во кој беше повреден тренерот Фабио Гросо.

Натпреварот меѓу Олимпик и Лион беше одложен во Марсеј, бидејќи локалните навивачи го каменуваа автобусот кој ги превезуваше играчите на Лион до стадионот Велодром.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Најтешко повреден беше тренерот на Лион, Фабио Гросо кој заработи удар во пределот на главата и мораше да му биде укажана медицинска помош. 

Италијанецот денес објави фотографија и покажа како изгледа неговото лице ден после повредата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Откриено кој е виновен за скандалот со секс звуците на ждребот од ЕП🎥

На вчерашниот ждреб за ЕП додека се извлекуваа репрезентациите на Србија, Швајцарија и Ита…