Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Го гледаме ли најдосадниот Мундијал?

Го гледаме ли најдосадниот Мундијал?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Присуството на тактиката во фудбалот е се поголема, па така од година во година гледаме натпревари со помалку голови. Доказ за тоа и Светското првенство во Катар.

Последните три Мундијали биле единствените три Светски првенства на кои имало под десет удари во рамки од голот.

Просекот на ова Светско првенство е најслаб. Во досега одиграните натпревари просечно има по 8.6 удари по натпревар. Последното Светско првенство во Русија имаше просек од 9.6 удари во рамк иод голот, претходно во Бразил 9.9…

На Мундијалот во Катар досега се одиграле и дури 16 натпревари без гол на полувреме, имаше и дуели каде што во 90 минути немаше ниту еден шут во рамки на голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…