Дома Топ вести Готово: Јуве ја плаќа клаузулата за ѕвездата на Севиља!

Готово: Јуве ја плаќа клаузулата за ѕвездата на Севиља!

Како што пренесуваат најугледните италијански медиуми Јувентус е на добар пат да го засили средниот ред со ѕвездата на Севиља, Стивен Н’Зонзи.

Алегри по секоја цена сака да му биде донесен најмалку еден играч за врска во јануарскиот преоден рок, а најголемата желба е токму Н’Зонзи.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус веќе почнал преговори со неговиот агент и е спремен да ја активира откупната клаузула која изнесува 30 милиони евра.

„Бјанконерите“ во моментов преговараат со Севиља за начинот на плаќањето на клаузулата. Италијанскиот клуб сака да плати прва транша од 15 милиони евра веднаш, а останатите 15 милиони да ги плати следното лето.

Н’Зонзи оваа сезона игра феноменално во дресот на Севиља и го привлече вниманието на многу европски гиганти, но Јувентус беше најбрз и само детали го делат од реализација на трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку к…