Дома Фудбал Италија ГОТОВО: Заврши карантинот за Роналдо!

ГОТОВО: Заврши карантинот за Роналдо!

Денес беше објавено дека Роналдо може да го напушти карантинот за три дена, сепак тоа ќе се случи многу побрзо!

Јувентус пред малку објави дека Роналдо добил негативен тест и повеќе нема да мора да биде во карантин и ќе може да продолжи со нормалните тренинзи и натпревари.

Ова секако се фантастични вести за Пирло на кого не му оди на почетокот на неговата епизода во Јувентус.

За викендот Јувентус го очекува натпревар против Специја, а потоа „старата дама“ ќе игра против Френцварош во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Челзи фаворит за потписот на Алаба

Во Челзи веќе ја планираат селекцијата за следната сезона и веруваат дека ќе успеат да го …