Дома Трансфер зона Готово: Еден од најголемите хрватски таленти се договори со Тотенхем!

Готово: Еден од најголемите хрватски таленти се договори со Тотенхем!

Tимот на Тотенхем успеа да постигне договор и се засилува со еден од најголемите хрватски таленти, Лука Вушковиќ.

Вушковиќ од Хајдук прави трансфер во премиерлигашот за сума од околу 11-14 милиони евра што е клупски рекорд за Хајдук.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Младиот фудбалер има само 16 години, а според „Трансфермаркт“ вреди шест милиони евра. Тотенхем и Хајдук долго преговараа и на крајот постигнаа договор. Но, двата клуба не брзаат бидејќи „петлите“ ќе го остават во Хајдук како позајмен фудбалер додека не стане полнолетен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…