Дома Останати Тенис Готово: Алкараз донел конечна одлука за Ролан Гарос

Готово: Алкараз донел конечна одлука за Ролан Гарос

Беше под знак прашалник, но Карлос Алкараз и дефинитивно ќе настапи на Ролан Гарос во Париз.

Шпанецот се мачеше со проблем на раката, меѓутоа според последните информации проблемите сега се минато и тој е подготвен да се врати на терените.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Минатата година Алкараз на Ролан Гарос дојде до полуфиналето каде што беше запрен од Новак Ѓоковиќ со 3:1 во сетови.

Информациите се дека Алкараз веќе резервирал хотел во Париз, па така јасно е дека сигурно ќе го видиме на овој турнир.

Се уште незивесен за настап на еден од најголемите турнири во сезоната е Јаник Синер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Новак Ѓоковиќ подготвен на изненадувачка одлука: Вакво нешто не се очекуваше

Светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ би можел да настапи на АТП турнирот 250 во Женев…