Дома Фудбал Англија Гол на деценијата во Премиер лигата🎥

Гол на деценијата во Премиер лигата🎥

Во моментов се игра последното коло во Премиер лигата, а најинтересниот момент дефинитивно се случи на „Стенфорд Бриц“.

Челзи го пречекува Борнмут во последното коло, а на мечот беше виден еден од најубавите голови во последната деценија.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Имено, Каиседо постигна фантастичен гол буквално од половина терен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…