Дома Фудбал Италија Гол за ТВ шпици: Наинголан ја собра пајажината! (ВИДЕО)

Гол за ТВ шпици: Наинголан ја собра пајажината! (ВИДЕО)

0

Eкипата на Каљари стигна до предност против СПАЛ уште на стартот од натпреварот.

Стрелец на голот за Каљари беше Раџа Наинголан и тоа беше гол во негов стил со фантастичен удар од далечина.

Дефинитивно овој гол на Наинголан е еден од најубавите во досегашниот дел од сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фото: Гомез заврши со гребнатини по лицито после судирот со Стерлинг

На тренингот на англиската репрезентација пред квалификацискиот натпревар против Црна Гора…