Дома Македонски спорт Мак фудбал Голот на сезоната во ПМФЛ падна во Ѓорче! ?

Голот на сезоната во ПМФЛ падна во Ѓорче! ?

Во натпреварот помеѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев денес го видовме веројатно најубавиот гол сезонава во македонското првенство.

19 годишниот Воша уште во втората минута погоди за водство против Академија Пандев со еден спектакуларен волеј удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ одлучи: Здравствените работници ќе имаат приоритет за влезници за ЕП

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија бепе прифа…