Дома Видео Голман постигна гол од 70 метри во Србија 🎥

Голман постигна гол од 70 метри во Србија 🎥

Изминатиот викенд не гледавме клупски фудбал поради репрезентативната пауза за квалификациите за СП 2022, но во него ни доаѓа спектакуларен гол од пониските лиги во Србија.

Голманот Марко Милојевиќ од 70 метри го совлада својот колега на спротивната страна. Натпреварот на крајот заврши со победа на неговиот Космај од 2:1 против Комграп. Инаку станува збор за лига Зонска лига на Белград.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Џани не седи ќе ја направиш јајце…“ 🎥

Eзгјан Алиоски и неговиот Ал Ахли конечно во осмото коло дојдоа до првата победа во шампио…