Дома Видео Голманот на футсал репрезентацијата на Србија постигна спектакуларен гол 🎥

Голманот на футсал репрезентацијата на Србија постигна спектакуларен гол 🎥

Голманот на футсал репрезентацијата на Србија, Немања Момчиловиќ изведе вистинска мајсторија постигнувајќи спектакуларен гол против Белорусија.

Момчиловиќ испрати удар од својата половина во 17. минута и го матираше колегата на спротивната страна. Тоа беше гол за вдоство од 2:0 на Србија која на крајот го доби мечот со 3:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атракција од Кирјос: Со сервис каков што ретко се гледа ја крена публиката на нозе 🎥

Ник Кирјос во претходниот период беше во центарот на вниманието поради позитивните комента…