Дома Трансфер зона Голманот на Удинезе флертува со Интер

Голманот на Удинезе флертува со Интер

Голманот на Удинезе, Хуан Мусо го коментираше шпекулациите за негов евентуален трансфер во Интер.

Интер е задоволен од Хандановиќ, но со оглед на неговата возраст веќе почна да бара наследник, а првата желба е токму Хуан Мусо.

Мусо е поранешен соиграч со Лаутаро Мартинез во Расинг, па би сакал повторно да играат заедно во Интер.

„Би сакал повторно да играм заедно со Лаутаро, тој е еден од најдобрите напаѓачи во светот Убаво е да се слушнат гласините кои ме поврзуваат со Интер. Кога толку голем клуб се интересира за мене тоа е мотив повеќе, но сега сум 100% фикусиран на Удинезе. Кога ќе се отвори трансфер пазарот ќе видиме што ќе се случи“, изјави Мусо.

Коментари
Advertisements
  • Миланско дерби за голманот на Удинезе

    Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан и Интер се силно заинтересирани за голманот н…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Одегард може во Серија А?

Мартин Одегард во Реал Мадрид пристигна пред пет години од норвешкиот Стромгест како голем…