Дома Видео Голманот на Србија сакаше да дрибла па прими гол 🎥

Голманот на Србија сакаше да дрибла па прими гол 🎥

Репрезентацијата на Србија вчера го победи Азербејџан со 3:1, а голема грешка во овој натпревар направи голманот Предраг Рајковиќ.

Азербејџан благодарение на киксот на Рајковиќ дојде до изедначување, но потоа Србија постигна уште два гола. Се обиде да дрибла, па откако помина еден играч кај вториот ја загуби топката и прими гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …