Дома Фудбал Лига на шампиони Голманот на Звезда правеше чуда, а потоа прими гол по аматерска грешка 🎥

Голманот на Звезда правеше чуда, а потоа прими гол по аматерска грешка 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Израелскиот голман Омри Глазер беше еден од најдобрите на Црвена Звезда против Манчестер Сити и блескаше со чудесни интервенции, но на крајот прими гол по пацерска грешка.

Глазер прими гол по негова грешка за водство на Сити од 2:1. Алварез нафрли со ефе кое одеше кон голот, Глезер истрча да боксува, но ја промаши топката и таа заврши во мрежата.

До моментот на примениот гол Глезер имаше 11 интервенции. Во продолжение Сити постигна уште еден гол за конечни 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…