Дома Фудбал Англија Голманот кој вечерва брани за Сити последен пат во Премиер лигата настапи пред 10 години

Голманот кој вечерва брани за Сити последен пат во Премиер лигата настапи пред 10 години

Легендарниот англиски голман Скот Карсон вечерва ќе го одигра својот прв натпревар во Премиер лигата после 10 години бидејќи ќе се најде на голот на Манчестер Сити за гостувањето кај Њукасл.

Сити е веќе шампион на Премиер лигата, па финалистот од ЛШ има луксуз до крајот на сезоната да експериментира.

Пеп Гвардиола отиде чекор подалеку па одлучи место Едерсон да брани Карсон кој немаше дебитирано од кога дојде во август 2019 г одина.

Последен пат Карсон во Премиер лигата бранеше во сезоната 2010/2011 тогаш беше член на Норвич.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…