Дома Останати Голманот Коралес ја однесе Шпанија во полуфинале

Голманот Коралес ја однесе Шпанија во полуфинале

Ракометарите на Шпанија се пласира во полуфиналето на Европското првенство, откако потешко од очекуваното ја победија Полска (28:27).

Херој на „фуријата“ е голманот Родриго Коралес кој во последниот напад на Полјаците одбрани два зицери.

Шпанците и со реми ќе играа во полуфиналето, но сега имаат шанси и за првото место во групата.

Соле и Марсело со по 4 гола беа најефикасни во редовите на шпанската селекција, додека Морито со 6 гола беше најефикасен кај Полска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

MOZZART JA ПОДДРЖУВА НАШАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ПОКЕР

Регионалниот лидер во приредување игри на среќа стана спонзор на Македонската Покер Унија …